Wadium

Wadium w 2 minuty

Uzyskaj wadium bez dokumentów i odchodzenia od komputera, w 3 krokach:

kliknij podaj dane opłać online

Sprawdź, jak to zrobić - Film

Postępowanie: ZP-22/DAO/2021 Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej dla Zarządu Budynków Komunalnych w roku 2022 - 2023.

Termin:
Zamieszczenia : 03-01-2022 16:10:00
Składania : 10-01-2022 09:00:00
Otwarcia : 10-01-2022 09:15:00
Tryb: PL - Tryb Podstawowy (art. 275)
Rodzaj: Usługa

Wymagania i specyfikacja

Szanowni Państwo,  

w załącznikach do postępowania zamieszczono dokumentację związaną z postępowaniem. 

Pod linkiem dostępna jest Instrukcja składania ofert/wniosków dla Wykonawców. 

 

Pliki dołączane w formularzu należy opatrzyć:

- kwalifikowanym podpisem elektronicznym,

- podpisem zaufanym,

- lub elektronicznym podpisem osobistym

 

W związku z powyższym Formularz znajdujący się na niniejszej stronie służy złożeniu oferty wraz z załącznikami, natomiast przycisk “Wyślij wiadomość do zamawiającego” służy do: 

  • Zadawania pytań Zamawiającemu,

  • Odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia oferty lub złożenia wyjaśnień,

  • Przesłania odwołania/inne. 

 

Zgodnie z art. 61. ust. 1. oraz art. 63 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 r. komunikacja w niniejszym postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

 

Jeżeli będą Państwo mieli pytania techniczne związane z procesem złożenia oferty na platformie zakupowej, prosimy o kontakt z Centrum Wsparcia Klienta platformazakupowa.pl:

  • tel. 22 101 02 02

  • e-mail: cwk@platformazakupowa.pl 

  

 

    SPECYFIKACJA
WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

ZP-22/DAO/2021

 

 

 

 

Przedmiot zamówienia: 

 

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, sanitarnej i elektrycznej dla Zarządu Budynków Komunalnych w roku 2022 - 2023.

 

 

 

 

przedmiot główny:

CPV:   71.52.00.00-9

nazewnictwo wg CPV:  Usługi nadzoru budowlanego

 

dodatkowy przedmiot:

CPV:   71.24.70.00-1

nazewnictwo wg CPV:  Nadzór nad robotami budowlanymi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postępowanie prowadzone jest w trybie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.



I.         NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO, NUMER TELEFONU, ADRES POCZTY ELEKTRONICZNEJ ORAZ STRONY INTERNETOWEJ PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA:

·       nazwa Zamawiającego: ZARZĄD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W ELBLĄGU

·       adres Zamawiającego:  ul. Ratuszowa 4, 82-300 Elbląg, warmińsko – mazurskie, Elbląg

·       adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.elblag.pl

·       platforma zakupowa – profil nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zbk_elblag

·       numer telefonu: 55 221 20 00; 55 221 20 66   

 

II.       ADRES STRONY  INTERNETOWEJ, NA KTÓREJ UDOSTĘPNIANE BĘDĄ ZMIANY
I WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ ORAZ INNE DOKUMENTY ZAMÓWIENIA BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z POSTĘPOWANIEM O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:

Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane
z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na platformie zakupowej Zamawiającego:
https://platformazakupowa.pl/pn/zbk_elblag.

 

III.    TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:

Tryb podstawowy z możliwością przeprowadzenia negocjacji treści ofert w celu ich ulepszenia, o którym mowa w art. 275 pkt 2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych – dalej: ustawa Pzp.

 

IV.      INFORMACJA, CZY ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE WYBÓR NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY Z MOŻLIWOŚCIĄ NEGOCJACJI:

1.   Zamawiajacy przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści oferty, które podlegać będą ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosi Wykonawców do składania ofert dodatkowych.

2.   Negocjacje, o których mowa w ust. 1 nie będą mogły prowadzić do zmiany treści SWZ oraz będą dotyczyć wyłącznie tych elementów oferty, które podlegać będą ocenie w ramach przyjętych przez Zamawiającego kryteriów oceny ofert.

3.   W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z uprawnienia wynikającego z art. 275 pkt. 2 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia liczby Wykonawców, których zaprosi do negocjacji do liczby zapewniającej konkurencję – Zamawiający zaprosi do negocjacji ofert złożonych maksymalnie 3 wykonawców, którzy uzyskają  najwyższą ilość punktów
w kryteriach oceny ofert określonych w dziale XVIII SWZ.

4.   Zamawiający poinformuje wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli oferty w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu o:

1)    przyznanej ofertom łącznej punktacji w każdym kryterium oceny,

2)    odrzuconych ofertach,

3)    o Wykonawcach, którzy zostali zaproszeni do kolejnego etapu tj. negocjacji, podając uzasadnienie prawne i faktyczne.

5.   Zamawiajacy, w zaproszeniu do negocjacji, wskaże miejsce, termin i sposób prowadzenia negocjacji oraz kryteria oceny ofert, w ramach których będą prowadzone negocjacje w celu ulepszenia treści złożonych ofert.

6.   Prowadzone negocjacje będą miały charakter poufny.

7.   Zamawiajacy poinformuje Wykonawców, którzy brali udział w negocjacjach i których oferty nie zostały odrzucone, o zakończeniu negocjacji oraz zaprosi ich do złożenia ofert dodatkowych.

8.   Zamawiajacy wyznaczy termin na złożenie ofert dodatkowych z uwzględnieniem czasu potrzebnego na przygotowanie ofert. Termin na złożenie oferty dodatkowej nie będzie krótszy niż 5 dni od daty przekazania zaproszenia do składania ofert dodatkowych.

9.   Wykonawca będzie mógł złożyć ofertę dodatkową, która zawierać będzie nowe propozycje w zakresie treści oferty podlegającej ocenie w ramach kryteriów oceny ofert określonych przez Zamawiającego w zaproszeniu do negocjacji.

10.Oferta dodatkowa nie będzie mogła być mniej korzystna w żadnym z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówienia.

11.Oferta przestaje wiązać Wykonawcę w zakresie, w jakim złoży on ofertę dodatkową zawierającą korzystniejszą propozycję w ramach każdego z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji.

12.Oferta dodatkowa, która będzie mniej korzystna w którymkolwiek z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszeniu o zamówieniu, podlegać będzie odrzuceniu.

13.Ofertę Wykonawcy niezaproszonego do negocjacji uznaje się za odrzuconą.

14.Jeżeli Zamawiajacy uzna, po otwarciu ofert, że nie będzie prowadził negocjacji, dokona wyboru najkorzystniejszej oferty spośród niepodlegających odrzuceniu ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.

 

V.        OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

1.  Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia są usługi pełnienia obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części:

CZĘŚĆ NR 1:

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego robót  ogólnobudowlanych w budynkach i lokalach będących w administracji Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, na etapie ich przygotowania, realizacji, odbioru i rozliczenia.

CZĘŚĆ NR 2:

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego robót instalacyjnych elektrycznych w budynkach
i lokalach będących w administracji Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, na etapie ich przygotowania, realizacji, odbioru i rozliczenia.

CZĘŚĆ NR 3:

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego robót instalacyjnych sanitarnych w budynkach
i lokalach będących w administracji Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, na etapie ich przygotowania, realizacji, odbioru i rozliczenia.

 

przedmiot główny:

CPV:  71.52.00.00-9

nazewnictwo wg CPV: Usługi nadzoru budowlanego

przedmiot dodatkowy:

CPV: 71.24.70.00-1

Nazewnictwo wg CPV: Nadzór nad robotami budowlanymi

 

2.  Zakres zamówienia.

CZĘŚĆ NR 1:

1.   prowadzenie nadzoru w zakresie robót ogólnobudowlanych - zgodnie ze sztuką budowlaną, przepisami Prawa budowlanego oraz przepisami wydanymi na jego podstawie,

2.   koordynowanie i uzgadnianie zakresu robót ogólnobudowlanych,

3.   sprawdzanie kosztorysów powykonawczych robót ogólnobudowlanych,

4.   przygotowywanie kosztorysów inwestorskich, szkiców i rysunków, na podstawie projektu lub planu remontów dostarczanych przez właściwe komórki Zamawiającego,

5.   udział w odbiorach robót prowadzonych dla zasobu gminnego, sporządzanie protokołów odbioru robót,

6.   kontrola, weryfikacja i potwierdzanie zgodności załączonych do faktur w zbiorczych zestawieniach kosztorysów za wykonanie prac konserwacyjnych,

7.   udział w komisjach rozstrzygających sprawy z zakresu technicznej obsługi zasobu gminnego (np. odwołania najemców w sprawie kwalifikowania remontów lub napraw),

8.   przeprowadzanie okresowej kontroli obiektów budowlanych:

a.     co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu budowlanego

b.     okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego
i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego ze strony branży ogólnobudowlanej.

9.   stała współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi Zamawiającego w zakresie realizacji robót ogólnobudowlanych oraz w zakresie prowadzonej przez nie działalności remontowej.

10.   przeprowadzanie wyrywkowych kontroli w budynkach wspólnot mieszkaniowych z udziałem Gminy Miasto Elbląg w zakresie robót ujętych w kosztorysach powykonawczych pod kątem zgodności rozliczeń ze stanem faktycznym, kontroli dokumentów przetargowych, stosowanej procedury oraz realizacji robót (kosztorysy inwestorskie, ofertowe, powykonawcze, umowy), udział – w razie potrzeby w odbiorach robót końcowych, częściowych, gwarancyjnych itp.) oraz współudział – w razie potrzeby - w otwarciu ofert na wykonanie robót budowlanych.

 

CZĘŚĆ NR 2:

1.   prowadzenie nadzoru budowlanego w zakresie robót instalacyjnych elektrycznych  - zgodnie ze sztuką budowlaną, przepisami Prawa budowlanego oraz przepisami wydanymi na jego podstawie,

2.   koordynowanie i uzgadnianie zakresu robót instalacyjnych,

3.   sprawdzanie kosztorysów powykonawczych robót instalacyjnych,

4.   przygotowywanie kosztorysów inwestorskich, szkiców i rysunków, na podstawie projektu lub planu remontów dostarczanych przez właściwe komórki Zamawiającego,

5.   udział w odbiorach robót prowadzonych dla zasobu, sporządzanie protokołów odbioru robót

6.   kontrola, weryfikacja i potwierdzanie zgodności załączonych do faktur w zbiorczych zestawieniach kosztorysów za wykonanie prac konserwacyjnych,

7.   udział w komisjach rozstrzygających sprawy z zakresu technicznej obsługi zasobu gminnego (np. odwołania najemców w sprawie kwalifikowania remontów lub napraw),

8.   wydawanie opinii technicznych dotyczących stanu technicznego instalacji na wniosek komórki administrującej zasób.

9.   w razie potrzeby prowadzenie czynności sprawdzających w budynkach wspólnot mieszkaniowych
z udziałem Gminy Miasto Elbląg polegających na przeprowadzaniu wyrywkowych kontroli robót ujętych w kosztorysach powykonawczych pod kątem zgodności rozliczeń ze stanem faktycznym, kontroli dokumentów przetargowych, stosowanej procedury oraz realizacji robót (kosztorysy inwestorskie, ofertowe, powykonawcze, umowy), udział – w razie potrzeby w odbiorach robót końcowych, częściowych, gwarancyjnych itp.) oraz współudział – w razie potrzeby - w otwarciu ofert na wykonanie robót budowlanych.

10.    stała współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi Zamawiającego w zakresie realizacji robót instalacyjnych oraz w zakresie prowadzonej przez nie działalności remontowej.

CZĘŚĆ NR 3:

  1. prowadzenie nadzoru budowlanego w zakresie robót instalacyjnych sanitarnych - zgodnie ze sztuką budowlaną, przepisami Prawa budowlanego oraz przepisami wydanymi na jego podstawie,
  2. koordynowanie i uzgadnianie zakresu robót instalacyjnych,

3.   sprawdzanie kosztorysów powykonawczych robót instalacyjnych,

4.   przygotowywanie kosztorysów inwestorskich, szkiców i rysunków, na podstawie projektu lub planu remontów dostarczanych przez właściwe komórki Zamawiającego,

 5.   udział w odbiorach robót prowadzonych dla zasobu, sporządzanie protokołów odbioru robót

5.    kontrola, weryfikacja i potwierdzanie zgodności załączonych do faktur w zbiorczych zestawieniach kosztorysów za wykonanie prac konserwacyjnych,

6.    udział w komisjach rozstrzygających sprawy z zakresu technicznej obsługi zasobu gminnego (np. odwołania najemców w sprawie kwalifikowania remontów lub napraw),

7.   Wydawanie opinii technicznych w zakresie przydatności do użytkowania instalacji w wewnętrznych
w obiektach z wyłączeniem badania szczelności instalacji gazowej. Stała współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi Zamawiającego w zakresie realizacji robót instalacyjnych oraz
w zakresie prowadzonej przez nie działalności remontowej.

 

3.    Wymagania Zamawiającego

1.   Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wpis do Centralnej    

    Ewidencji i informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

2.   Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

3.   Zamawiający wymaga zachowania poufności informacji pozyskanych w trakcie realizacji zamówienia.

4.   Wykonawca nie może powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę całości zamówienia.

5.   Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych polegającego na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego.

6.   Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

 

 

VI.         PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI TEJ UMOWY:

Zamawiający przekazuje projekt Umowy, która będzie zawarta w sprawie zamówienia publicznego, stanowiący ZAŁĄCZNIK NR 5 do SWZ.

Informacja o przewidywanych zmianach zawartej umowy w stosunku do treści oferty, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp:

1.     Rodzaj i zakres zmian, warunki wprowadzenia zmian:

1)      zmiany terminu umownego wykonania zamówienia lub wartości wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy z powodu:

-        nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych lub okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy,

-        działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności,

2)      zmiany wynagrodzenia:

a.  w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług:

-      zmianie ulegnie kwota wynagrodzenia brutto określona w § 2 ust. 1 umowy,

-      zmiana wynagrodzenia nastąpi wyłącznie w stosunku do niezrealizowanej w dniu zmiany stawki podatku od towarów i usług części zamówienia,

-      do określonego w ofercie wynagrodzenia w odniesieniu do niezrealizowanej części zamówienia zostanie zastosowana obowiązująca na dzień dokonania zmiany stawka podatku od towarów i usług,

-      zmiana wynagrodzenia nastąpi o kwotę wynikającą z różnicy między dotychczasową,
a nową stawką podatku od towarów i usług,

b.  w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę:

-      jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcę przedmiotu umowy, każda ze stron umowy w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do drugiej strony o zmianę wynagrodzenia z uwagi na wyżej wymienioną okoliczność,

-      obowiązek wykazania zmiany rzeczywiście ponoszonych kosztów z uwagi na wyżej wymienioną okoliczność należy do strony, która wystąpi z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia,

-      wartość wynagrodzenia ulegnie zmianie o różnicę w kosztach ponoszonych przez Wykonawcę w odniesieniu do niezrealizowanej części zamówienia jedynie
w przypadku zmiany wynagrodzenia osób, które bezpośrednio wykonują zamówienie (o kwotę różnicy między kwotą minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej obowiązującej w dniu złożenia oferty, a kwotą minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej wynikającej ze zmienionych przepisów),

c.  w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne:

-      jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcę przedmiotu umowy, każda ze stron umowy w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do drugiej strony o zmianę wynagrodzenia z uwagi na wyżej wymienioną okoliczność,

-      obowiązek wykazania zmiany rzeczywiście ponoszonych kosztów z uwagi na wyżej wymienioną okoliczność należy do strony, która wystąpi z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia,

-      wartość wynagrodzenia ulegnie zmianie o różnicę w kosztach ponoszonych przez Wykonawcę w odniesieniu do niezrealizowanej części zamówienia jedynie o różnicę między kosztami ponoszonymi przez Wykonawcę z tytułu podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne dotychczas i po zmianie przepisów.

2.     W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego z przyczyn zależnych od Wykonawcy,
w przypadkach o których mowa w ust. 1, zostanie przeprowadzona następująca procedura:

a.       Wykonawca prześle Zamawiającemu projekt zmian do umowy w terminie co najmniej 10 dni przed datą upływu terminu zakończenia umowy wraz z pisemnym uzasadnieniem,

b.       Zamawiający udzieli pisemnej odpowiedzi lub przygotuje aneks do umowy przed upływem terminu wykonania umowy.

3.     Strony zobowiązują się do niezwłocznego, wzajemnego, pisemnego powiadamiania się
o zmianach dotyczących określonych w umowie adresów, bez konieczności sporządzania aneksu do niniejszej umowy. Korespondencję doręczoną na adresy wskazane w niniejszej umowie każda ze stron uzna za prawidłowo doręczoną w przypadku niepowiadomienia drugiej strony o zmianie swego adresu. Każda ze stron przyjmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie negatywne skutki wynikłe z powodu niewskazania drugiej Stronie aktualnego adresu.

4.     Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy.

 

 

VII.       TERMIN WYKONANIA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

§  data rozpoczęcia: 01.02.2022 r.

§  data zakończenia: 31.12.2023 r.

 

VIII.     INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU, JEŻELI ZAMAWIAJACY JE PRZEWIDUJE:

A. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

1.  nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w pkt. B i C SWZ,

2.  spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu,

 

B. Zamawiający informuje, że z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy wykonawcę:

1)   będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:

a)   udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,

b)  handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,

c)   o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy
z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,

d)  finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,

e)   o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,

f)    powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769),

g)  przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,

h)  o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej

- lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;

2)   jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki
w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa
w pkt 1;

3)   wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną
o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;

4)   wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne,

5)   jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji,
w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;

6)   jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy
z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu
o udzielenie zamówienia.

 

C. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się zgodnie z art. 109 ust. 1 wykonawcę:

1)      który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;

4)      w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;

5)      który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;

7)      który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;

8)      który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego
w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału
w postępowaniu lub kryteria selekcji, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych;

9)      który bezprawnie wpływał lub próbował wpływać na czynności zamawiającego lub próbował pozyskać lub pozyskał informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu
o udzielenie zamówienia;

10)   który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu
o udzielenie zamówienia
.

 

D. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

1.    zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;

Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku udziału.

2.    uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to
z odrębnych przepisów;

Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku udziału.

3.    sytuacji ekonomicznej lub finansowej;

Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku udziału.

4.    zdolności technicznej lub zawodowej

Warunkiem udziału w postępowaniu jest:

1)     wykazanie pełnienia funkcji inspektora nadzoru, kierownika budowy lub kierownika robót zgodnie z przepisami prawa budowlanego w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, przy czym minimalny wymagany łączny czas świadczenia usługi nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Maksymalny czas świadczenia usług jaki będzie podlegał ocenie nie może przekraczać 36 miesięcy.

2)      posiadanie uprawnień właściwych dla danej branży określone w tej części zamówienia, na którą składa ofertę. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić kserokopię uprawnień budowlanych oraz zaświadczenia o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa oraz opłaceniu bieżących składek.

 

UWAGA

w WYKAZIE DOŚWIADCZENIA stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 4 do SWZ, należy podać wykaz posiadanego doświadczenia dla branży i tej części zamówienia, w której wykonawca zamierza uczestniczyć. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w Dziale Nr V SWZ.

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,

 

Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane, będące członkami właściwych izb samorządu zawodowego .

 

Wydanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie nabytych
w państwach członkowskich UE oraz wpis do stosownej izby odbywa się po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w ustawie z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

 

 

 

IX.         INFORMACJE O PODMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE WYMAGAŁ ICH ZŁOŻENIA

1.    dokumenty składane przez Wykonawców wraz z ofertą:

1)      oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunki udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego;

UWAGA:

a)   Treść i zakres wymaganego oświadczenia Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2 do SWZ.

b)  Przedmiotowe oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.

c)     w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,

 

2)      oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp, odnośnie braku zalegania z opłacaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne.

UWAGA

a)    treść i zakres wymaganego oświadczenia Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 6 do SWZ.

b)  w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,

 

3)      oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej

 

Uwaga:

a)      Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może złożyć dokumenty bądź informacje, potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia,

b)     Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 3 do SWZ.

c)     W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument    

     składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,

 

 

 

2.    oświadczenia lub dokumenty, składane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu:

1)      Wykaz doświadczenia - pełnienie funkcji inspektora nadzoru, kierownika budowy lub kierownika robót zgodnie z przepisami prawa budowlanego w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, wraz z podaniem miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane,

Uwaga:

a)   Dokument składany jest na potwierdzenie spełniania warunku udziału określonego w dziale VIII lit. D. ppkt 4 poz. 1) SWZ.

b)  Rodzaj wykazanych robót i nad którymi wykonawca pełnił funkcję inspektora nadzoru, kierownika budowy lub kierownika robót należy podać z dokładnością do pełnego miesiąca.

c)   Okres 3 lat liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.

d)  Wykaz należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 4 do SWZ – WYKAZ DOŚWIADCZENIA.

UWAGA:

1)    Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.

2)    Oświadczenie, o którym mowa w dziale IX pkt 1 poz. 1) SWZ sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3)    Forma elektroniczna to postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

4)    Szczegółowe wymagania zawiera rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.

5)    Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dane umożliwiające dostęp do tych środków.

6)    Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość
i aktualność.

 

 

X.        INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO
Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW
,
A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ
Z WYKONAWCAMI:

A. Informacje ogólne:

1.      Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

2.      Link do postępowania dostępny jest na stronie operatora platformazakupowa.pl oraz Profilu Nabywcy Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zbk_elblag.

3.      Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej OPENNEXUS Sp. z o.o. pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin.

4.      Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować jako zip) przy maksymalnej wielkości 150 MB.

5.      Składając ofertę zaleca się zaplanowanie złożenia jej z wyprzedzeniem minimum 24h, aby zdążyć w terminie przewidzianym na jej złożenie w przypadku siły wyższej, jak np. awaria platformazakupowa.pl, awaria Internetu, problemy techniczne związane z brakiem np. aktualnej przeglądarki.

6.      Za datę przekazania oferty lub wniosków przyjmuje się datę ich przekazania w systemie poprzez kliknięcie przycisku „Złóż ofertę” w drugim kroku i wyświetlaniu komunikatu, że oferta została złożona.

7.      Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformę zakupową.

8.      Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictwo,  sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych
w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.

9.      Informacje lub dokumenty, inne niż określone w ppkt 8, przekazywane
w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych
w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa
w ppkt 2.

 

 

 

 

B. Złożenie oferty:

1.      Zaleca się, aby przed rozpoczęciem wypełniania „Formularza składania oferty lub wniosku” wykonawca zalogował się do systemu, a jeżeli nie posiada konta, założył bezpłatne konto.
W przeciwnym wypadku wykonawca będzie miał ograniczone funkcjonalności, np. brak widoku wiadomości prywatnych od zamawiającego w systemie lub wycofania oferty lub wniosku bez kontaktu z Centrum Wsparcia Klienta.

2.      Wykonawca składa ofertę lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, za pośrednictwem „Formularza składania oferty lub wniosku” dostępnego na platformazakupowa.pl w konkretnym postępowaniu w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.

3.      Sposób złożenia oferty, opisany został w „Instrukcji dla Wykonawców platforma zakupowa.pl”, dostępnej na stronie: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

4.      Ofertę należy sporządzić w języku polskim.

5.      Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym,  osobistym lub kwalifikowanym.

6.      Do oferty lub wniosku należy dołączyć wszystkie wymagane w SWZ dokumenty zamówienia
w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym,  osobistym lub kwalifikowanym.

-     pobierz wszystkie pliki dołączone do postępowania na swój komputer,

-     wypełnij pliki na swoim komputerze, a następnie podpisz pliki, które zamierzasz dołączyć do oferty lub wniosku kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,

-     dołącz wszystkie podpisane pliki do Formularza składania oferty lub wniosku na platformazakupowa.pl,

-     po wypełnieniu Formularza składania oferty lub wniosku i załadowaniu wszystkich wymaganych załączników należy kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania” i kliknąć „złóż ofertę”, aby zakończyć etap składania oferty,

-     następnie system zaszyfruje ofertę lub wniosek wykonawcy, tak by ta była niedostępna dla zamawiającego do terminu otwarcia ofert lub złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,

7.      Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy
z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, powinny one zostać załączone w osobnym miejscu w kroku 1 składania oferty przeznaczonym na zamieszczenie tajemnicy przedsiębiorstwa.

8.      Do oferty należy dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w dziale VIII ppkt. B,C SWZ, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, a następnie zaszyfrować wraz z plikami stanowiącymi ofertę.

9.      Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.

10.   Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert wycofać ofertę lub wniosek za pośrednictwem Formularza składania oferty lub wniosku.

 

 

C.  Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert)

1.      Komunikacja w postępowaniu w szczególności składanie dokumentów, oświadczeń, wniosków (innych niż wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu), zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl
i formularza „Wyślij wiadomość”.

2.      Komunikacja poprzez Wyślij wiadomość umożliwia dodanie do treści wysyłanej wiadomości plików lub spakowanego katalogu (załączników). Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej sumarycznej wielkości 500 MB.

3.      Dokumenty elektroniczne, składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem „Formularza składania oferty lub wniosku” jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.

 

 

D. Wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia

 

1.      Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ.

2.      Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert.

3.      Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ppkt 2, przedłuży termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert.

4.      W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynie w terminie, o którym mowa
w ppkt 2, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.

5.      Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku
o wyjaśnienie treści SWZ.

6.      Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępnia, bez ujawniania źródła zapytania, na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

7.      W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę treści SWZ Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

 

 

Uwaga:

Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ.

 

XI.         INFORMACJE O SPOSOBIE KOMUNIKOWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO
Z WYKONAWCAMI W INNY SPOSÓB NIŻ PRZY UŻYCIU ŚRODKÓW KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ W PRZYPADKU ZAISTNIENIA JEDNEJ Z SYTUACJI OKREŚLONYCH W ART. 65 UST. 1, ART. 66 I ART. 69

Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

 

XII.      WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO KOMUNIKOWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI

Joanna Jasińska – inspektor ds. zamówień publicznych, Dział Administracyjno-Organizacyjny,
Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu, pok. 5, telefon 55 221 20 66,

 

XIII.    TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ

Wykonawca jest związany ofertą do dnia 09.02.2022 r.

Pierwszym dniem terminu związania oferta jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.

 

XIV.     OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERTY

1.  Wykonawca może złożyć jedną ofertę.

2.  Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3. Ofertę składa się w języku polskim, w formacie danych doc., docx., pdf., xls., xlsx.

4. Treść oferty musi odpowiadać treści Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5. Składana oferta wykonania zamówienia musi zawierać:

a)   wypełniony formularz OFERTA, którego wzór stanowi ZAŁĄCZNIK NR 1 do SWZ;

OFERTA sporządzona musi być, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę uprawnioną do reprezentowania na zewnątrz Wykonawcę.

6. Wykonawca składa wraz z ofertą:

a)   wymienione w dziale IX pkt 1 poz. 1) stanowiący ZAŁĄCZNIK NR 2 SWZ oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, sporządzone pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;

b)  Wymienione w dziale IX pkt. 1 poz. 3) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej
w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz
z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.

W przypadku gdy wyżej wymienione oświadczenie zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem
w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem
w postaci papierowej  może dokonać również notariusz.

c)   Wymienione w dziale IX pkt 1 poz. 2 oświadczenie, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy o odnośnie braku naruszenia obowiązków dotyczących zalegania z  opłacaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne stanowiący ZAŁACZNIK NR 6 do SWZ.

d)  pełnomocnictwa:

-           pełnomocnictwo – jeżeli OFERTA lub inny dokument jest podpisany przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do reprezentowania na zewnątrz posiadającą (posiadające) stosowne pełnomocnictwo,

-           pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
- w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – złożone w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

W przypadku gdy pełnomocnictwo, zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej
i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.

Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca.

Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej może dokonać również notariusz.

7.  Zamawiający informuje, że nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca
wraz
z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. 

Dokumenty elektroniczne przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierające informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku.

 

 

 

XV.        SPOSÓB ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

1.   Wykonawca składa ofertę lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, za pośrednictwem „Formularza składania oferty lub wniosku” dostępnego na platformazakupowa.pl.

2.   Termin składania ofert upływa dnia 10.01.2022 r. o godz. 09:00.

3.   Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę maksymalnie na jedną część zamówienia.

4.   Zamawiający odrzuci ofertę złożoną po terminie składania ofert.

5.   Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert wycofać ofertę lub wniosek za pośrednictwem „Formularza składania oferty lub wniosku”. Sposób wycofania oferty został opisany
w „Instrukcji użytkownika” dostępnej na miniPortalu.
Sposób złożenia bądź wycofania oferty, opisany został w „Instrukcji dla Wykonawców platforma zakupowa.pl”, dostępnej na stronie: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

 

XVI.     TERMIN OTWARCIA OFERT

1.   Zamawiający otworzy oferty w dniu 10.01.2022 r. o godz. 09:15

2.   Otwarcie ofert następuje poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego na platformie zakupowej prowadzonego postepowania.

3.   Otwarcie ofert jest niejawne.

4.   W przypadku awarii systemu teleinformatycznego, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert
w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii. O zmianie terminu otwarcia ofert
Zamawiający poinformuje na platformie zakupowej prowadzonego postępowania.

5.   Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na platformie zakupowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć́ na sfinansowanie zamówienia.

6.   Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na platformie zakupowej prowadzonego postępowania informacje o:

1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte;

2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

 

XVII.   OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY   

1.   Wykonawca zobowiązany jest do podania w formularzu oferty, ceny za realizację całego zadania (części) na które składa ofertę.

2.   Cena oferty jest ceną ryczałtową brutto.

3.   Cena oferty musi być podana w złotych polskich (PLN) cyfrowo i słownie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

4.   Cena brutto podana w ofercie powinna być wyliczona w oparciu o opis przedmiotu zamówienia zawarty w SWZ o obejmować wszystkie jego elementy, w szczególności dojazdów, pobytów na budowie, podatków, ubezpieczeń oraz inne koszty wynikające z niniejszej SWZ i wzoru umowy.

5.   W cenie ofertowej należy uwzględnić podatek VAT, zgodny z obowiązującymi przepisami podatkowymi według stawki na dzień składania ofert (obecnie stawka podstawowa 23%).
W przypadku gdy wykonawca korzysta ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT, w miejscu podatek VAT w formularzu oferty wpisuje ,,zwolnienie podmiotowe”.

6.   Rozliczenia między zamawiającym a wybranym wykonawcą prowadzone będą w polskich złotych.

 

XVIII. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT

1.  Zamówienie udzielone będzie wyłącznie Wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy Pzp.

Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych
w dokumentach zamówienia.

Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający wybiera spośród tych ofert ofertę, która otrzymała najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze. Jeżeli oferty otrzymały taką samą ocenę w kryterium o najwyższej wadze, Zamawiający wybiera ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem, a jeżeli nie można dokonać wyboru oferty w taki sposób, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę lub koszt.

2.  Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami o następujących wagach:

  (1)   cena (brutto)                     - 60%

(2) doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru, kierownika budowy lub kierownika robót  –   40%

 

     Przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług, nawet jeżeli jest płacona na rzecz osoby niebędącej przedsiębiorcą.

 

Zamawiający informuje, że jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania
u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, dla celów zastosowania kryterium ceny lub kosztu Zamawiający doliczy do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć.

W ofercie, o której mowa wyżej, Wykonawca ma obowiązek:

a) poinformowania Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania
u Zamawiającego obowiązku podatkowego;

b) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;

c) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym Zamawiającego, bez kwoty podatku;

d) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą Wykonawcy, będzie miała zastosowanie.

 

2

3.    Sposób oceny ofert:

Liczba punktów przyznawana przez jednego oceniającego dla oferty, w przyjętych kryteriach oceny ofert:   

X(1) x 60% + X(2) x 40%

 

gdzie:

X(1)liczba punktów przyznawana w kryterium cena (brutto)

            X(2) - liczba punktów przyznawana w kryterium doświadczenie.

 

(1) Sposób obliczenia X(1):

- Wykonawca zamówienia, który zaproponuje najniższą cenę otrzyma 100 pkt, natomiast pozostali Wykonawcy odpowiednio mniej punktów wg wzoru:

 

X(1)  =

cena (brutto) najniższa x 100 pkt

  cena (brutto) badanej oferty

                 

      

(2)  Sposób obliczenia X(2):

- Okres posiadanego przez Wykonawcę doświadczenia musi zostać podany w pełnych miesiącach. Okres pełnienia funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy przez Wykonawcę nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Wykonawca  zamówienia, który wykaże  minimalny okres doświadczenia, tj. 6 miesięcy otrzyma 0 pkt.

Wykonawca  zamówienia, który wykaże posiadane doświadczenie w okresie 36 miesięcy
(i więcej) otrzyma 100 pkt., natomiast pozostali Wykonawcy odpowiednio mniej punktów wg wzoru:

X(2)=

 

 

[doświadczenie  oferty badanej  (w miesiącach) - 6 miesięcy

                             (minimalny wymagane doświadczenie)] x 100 pkt

36 miesięcy (maksymalne wymagane doświadczenie) - 6 miesięcy

(minimalne wymagane doświadczenie)

 

 

Uwaga:

W kryterium (2) przyjmuje się, że maksymalny wymagany okres doświadczenia wynosi 36 miesięcy.

Dla ofert z wykazanym dłuższym okresem doświadczenia przyjmowany będzie dla ich oceny okres doświadczenia równy 36 miesięcy.

 

 

XIX.            INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH, JAKIE MUSZĄ ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

  1. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 577 ustawy Pzp, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
  2. Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminu,
    o którym mowa w ppkt 1, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie podstawowym złożono tylko jedną ofertę.

 

XX.        WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM                    

1.   Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:

-      800,00 zł (słownie: osiemset złotych 00/100) dla CZĘŚCI NR 1

-      800,00 zł (słownie osiemset złotych 00/100) dla CZĘŚCI NR 2

-      800,00 zł (słownie: osiemset złotych 00/100) dla CZĘŚCI NR 3

Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, za wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt. 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.

2.   Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:

-     pieniądzu,

-     gwarancjach bankowych,

-     gwarancjach ubezpieczeniowych,

-     poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy:

NR 94 1020 1811 0000 0502 0389 3476 w Banku PKP BP. O / Elbląg

Jeżeli wadium wnoszone jest w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

Plik (oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej) należy złożyć wraz z ofertą za pośrednictwem Formularza składania oferty lub wniosku dostępnego na platformie zakupowej zamawiającego.

3.   Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 98 ustawy Pzp.

4.   Zamawiający zatrzyma wadium na warunkach określonych w art. 98 ust.6 ustawy Pzp.      

 

 

    

XXI.    LICZBA CZĘŚCI ZAMÓWIENIA, NA KTÓRĄ WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ, LUB MAKSYMALNĄ LICZBA CZĘŚCI, NA KTÓRE ZAMÓWIENIE MOŻE ZOSTAĆ UDZIELONE TEMU SAMEMU WYKONAWCY, ORAZ KRYTERIA LUB ZASADY, MAJĄCE ZASTOSOWANIE DO USTALENIA, KTÓRE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA ZOSTANĄ UDZIELONE JEDNEMU WYKONAWCY, W PRZYPADKU WYBORU JEGO OFERTY W WIĘKSZEJ NIŻ MAKSYMALNA LICZBIE CZĘŚCI.

Zamawiający określa liczbę części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalnej liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy –
1 część.

 

POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY

1.      Środki ochrony prawnej określone w dziale IX ustawy Pzp przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.

2.      Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.

3.      Odwołanie przysługuje na:

1)   niezgodną z przepisami ustawy Pzp czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu
o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;

2)   zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;

3)   zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany.

4.      Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby.

5.      Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.

Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

6.      Odwołanie w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, wnosi się
w terminie:

a)   5 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,

b)  10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a).

7.      Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej.

8.      Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ppkt 6. i 7. w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

9.      Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

a)   15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania,

b)  miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania.

10.   Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

11.   Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.

12.   Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

13.   Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.

 

XXI.     WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY,
    W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95;

     Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ustawy 2 pkt 2 ustawy Pzp.

 

XXII.   WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA OSÓB, O KTÓRYCH MOWA W ART. 96 UST. 2 PKT 2, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE TAKIE WYMAGANIA

  Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

 

XXIII. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ

Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Prawo zamówień publicznych polegającego na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego.

 

XXIV.     INFORMACJĘ O OBOWIĄZKU OSOBISTEGO WYKONANIA PRZEZ WYKONAWCĘ KLUCZOWYCH ZADAŃ, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOKONUJE TAKIEGO ZASTRZEŻENIA ZGODNIE Z ART. 60 I ART. 121

Zamawiający  zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.

 

XXV.       INFORMACJĘ O PRZEWIDYWANYM WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
Z ZASTOSOWANIEM AUKCJI ELEKTRONICZNEJ WRAZ Z INFORMACJAMI,
O KTÓRYCH MOWA W ART. 230, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE AUKCJĘ ELEKTRONICZNĄ

    Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

 

XXVI.     INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEPROWADZENIA PRZEZ WYKONAWCĘ WIZJI LOKALNEJ LUB SPRAWDZENIA PRZEZ NIEGO DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 131 UST. 2, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ ALBO WYMAGA ZŁOŻENIA OFERTY PO ODBYCIU WIZJI LOKALNEJ LUB SPRAWDZENIU TYCH DOKUMENTÓW

     Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów    niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp.

 

XXVII.                                               PODWYKONAWSTWO

Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.

 

XXVIII.                                              INFORMACJE DODATKOWE

  1. Informacje dotyczące ofert wariantowych, w tym informacje o sposobie przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający wymaga lub dopuszcza ich składanie:

Zamawiający nie dopuszcza składania oferty wariantowej.

  1. Informacja o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający przewiduje takie wymagania:

Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.

  1. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą, jeżeli Zamawiający przewiduje rozliczenia w walutach obcych:

Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych.

  1. Informacje dotyczące zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, jeżeli Zamawiający przewiduje ich zwrot:

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

  1. Maksymalna liczba wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramową, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej:

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

  1. Wymóg lub możliwość złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp:

Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty.

 

XXIX.                                                 INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH:

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Miasto Elbląg reprezentowana przez Zarząd     

    Budynków Komunalnych z siedzibą przy ul. Ratuszowej 4, 82-300 Elbląg, reprezentowana przez:   

    Dyrektora Zarządów Komunalnych w Elblągu.

 

1)   Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, kontakt: tel. 55 221 20 69, e-mail: iod@zbk.elblag.pl

2)   Dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego ZP-22/DAO/2021 pn.: „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży ogólnobudowlanej, elektrycznej i sanitarnej dla Zarządu Budynków Komunalnych w roku 2022", prowadzonym w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 2) ustawy Pzp;

3)   Dane osobowe mogą być przekazywane wyłącznie podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, między innymi Krajowej Izbie Odwoławczej w ramach prowadzenia postępowania odwoławczego.

4)   Podawane dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych
w pkt. 2 celów, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

5)   Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym, wynika z realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, tj. ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

6)      Posiada Państwo prawo do:

        dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania*

        złożenia skargi do organu nadzorczego: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

 

* Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.

Żądanie ograniczenia przetwarzania, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

 

Zamawiający dodatkowo informuje, że:

1. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał.

Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy
i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4).

2. Wykonawca będzie musiał wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje Zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

 

W związku z powyższym Zamawiający oczekuje, że Wykonawca złoży oświadczenie o treści:

„Oświadczamy, że wypełniliśmy obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskaliśmy w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.”

(Wykonawca nie musi składać ww. oświadczenia w przypadku gdy nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO).

 

XXX. ZAŁĄCZNIKI DO SWZ

 

ZAŁĄCZNIK NR 1 -   formularz OFERTA,

ZAŁĄCZNIK NR 2 -   oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp,
o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
w zakresie wskazanym przez Zamawiającego,   

ZAŁĄCZNIK NR 3 -  oświadczenie, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5) ustawy,

ZAŁĄCZNIK NR 4 -   WYKAZ DOŚWIADCZENIA

ZAŁĄCZNIK NR 5 -   WZÓR UMOWY dla CZĘŚCI NR 1, CZĘŚCI NR 2 i CZĘŚCI NR 3

ZAŁĄCZNIK NR 6oświadczenie, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1  Ustawy  o braku zalegania    

                              z opłacaniem  podatków, opłat i składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne       


Załączniki do postępowania

NAZWA ROZSZERZENIE ROZMIAR (kB) DATA PUBLIKACJI ŹRÓDŁO POBIERZ
ogłoszenie o zamówieniu.pdf pdf 155.63 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.pdf pdf 37.23 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
SWZ_ZP_22_DAO_2021.doc doc 417 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_1_do_SWZ.docx docx 25.39 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_2_do_SWZ.docx docx 19.87 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_3_do_SWZ.docx docx 18.14 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_4_do_SWZ.docx docx 23.44 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_5_do_SWZ_wzory_umów.zip zip 149.45 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
ZAŁĄCZNIK_NR_6_do_SWZ.docx docx 18.29 2022-01-03 16:10:00 Postępowanie
Informacja z otwarcia ofert.doc doc 50.5 2022-01-10 12:29:34 Publiczna wiadomość
Zawiadomienie o uniewaznieniu postepowania_PZ.pdf pdf 523.58 2022-01-21 09:57:29 Publiczna wiadomość
Ogłoszenie o wyniku postępowania.pdf pdf 88.23 2022-02-02 09:02:47 Publiczna wiadomość

Komunikaty

2022-02-02 09:02 Anna Żukowska Ogłoszenie o wyniku postępowania - w załącznikach do pobrania.

Ogłoszenie o wyniku [...].pdf

2022-01-21 09:57 Anna Żukowska Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania - w załącznikach do pobrania.

Zawiadomienie o unie [...].pdf

2022-01-10 15:24 Joanna Jasińska Komunikat został wycofany przez Zamawiającego.
2022-01-10 12:29 Joanna Jasińska Informacja z otwarcia ofert - w załącznikach do pobrania.

Informacja z otwarci [...].doc

2022-01-10 09:00 Komunikat Zamawiającego Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 337.674,53 zł brutto, w tym:
dla CZĘŚCI NR 1 - 134.550,07 zł brutto
dla CZĘŚCI NR 2 - 114.574,50 zł brutto
dla CZĘŚCI NR 3 - 88.549,96 zł brutto

Formularz

Lp Nazwa Waga kryterium Opis i załączniki Twoja propozycja lub komentarz Dołącz Plik
1 Dokumenty jawne np. Oferta/wniosek wykonawcy - W tym miejscu załącz dokumenty wymagane przez Zamawiającego opatrzone podpisem elektronicznym. Wymogi dotyczące podpisu elektronicznego zostały szczegółowo wyjaśnione pod linkiem: bit.ly/podpis_elektroniczny (Zamawiający wymaga załączenia pliku) (0)
2 Dokumenty niejawne np. Tajemnica przedsiębiorstwa - W tym miejscu załącz opatrzone podpisem elektronicznym dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1010 i 1649). Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo Zamówień Publicznych tajemnicą przedsiębiorstwa nie mogą być informacje, o których mowa w art. 222 ust.5 ustawy Pzp. (0)
(0)
Odblokuj formularz

Liczba odsłon strony: 405