- Strona główna
- Postępowanie ID 534033
Wadium w 2 minuty
Uzyskaj wadium bez dokumentów i odchodzenia od komputera, w 3 krokach:
kliknij podaj dane opłać online
Sprawdź, jak to zrobić - Film
Postępowanie:
DL.4231.57.2021.KP Obsługa instalacji wentylacji mechanicznej bytowej w 2022 r.
Wystawiający
-
UżytkownikKatarzyna Pietryja
-
Organizacja
-
OddziałMiejski Zarząd Nieruchomości
-
Wiadomość do zamawiającego
Terminy
-
Zamieszczenia2021-11-09 11:48:00
-
Składania2021-11-17 09:00:00
-
Otwarcie ofert2021-11-17 09:05:00
-
TrybZapytanie ofertowe
-
RodzajUsługa
Wymagania i specyfikacja
1. Miejski Zarząd Nieruchomości w Jastrzębiu-Zdroju, ul. 1 Maja 55 jako Zamawiający zaprasza do złożenia oferty na zadanie pn.: „Obsługa instalacji wentylacji mechanicznej bytowej w 2022 r.”, w tym:
Zadanie 1: Serwisowanie instalacji wentylacji mechanicznej w celu zapewnienia sprawności działania systemów wentylacji mechanicznej bytowej.
Zadanie 2: Naprawa lub wymiana urządzeń i elementów instalacji wentylacji bytowej.
1.1. Zadania należy traktować jako łączne – nie dopuszcza się złożenia oferty na jedno z zadań.
2. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
2.1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z obsługą instalacji wentylacji mechanicznej bytowej w obiektach:
a) użytkowych:
Al. Piłsudskiego – Podziemny Pasaż Handlowy „A”;
Al. Piłsudskiego – Podziemny Pasaż Handlowy „B”;
ul. Kościelnej 1A – budynek mieszkalno-użytkowy. Zadanie dotyczy wyłącznie części użytkowej, w której zabudowana jest wentylacja mechaniczna;
ul. Komuny Paryskiej 14 Przychodnia;
ul. Cieszyńska 146 – Przychodnia;
ul. Pszczyńska 142 – OSP;
ul. Rostków 7 – OSP;
ul. Zielona 18B – Wydział Alimentacyjny
ul. Witczaka 5b – Inhalatorium.
b) mieszkalnych:
ul. Gagarina 108;
ul. Gagarina 110;
ul. Gagarina 112;
ul. Pszczyńska 292.
W budynkach mieszkalnych socjalnych przy ul. Gagarina 108, 110, 112 wentylacja mechaniczna zabudowana jest w każdym mieszkaniu, w związku z czym kontrolą należy objąć wszystkie lokale. Ilość mieszkań w poszczególnych budynkach:
ul. Gagarina 108 – 58 mieszkań;
ul. Gagarina 110 – 58 mieszkań;
ul. Gagarina 112 – 56 mieszkań.
W budynku mieszkalnym socjalnym przy ul. Pszczyńskiej 292 wentylacja mechaniczna zabudowana jest w 24 lokalach mieszkalnych i w świetlicy usytuowanych na parterze oraz wszystkich pomieszczeniach przyziemia – kontrolą należy objąć wszystkie lokale. W budynku przy ul. Kościelnej 1A wentylacja zabudowana jest w części użytkowej. W Podziemnych Pasażach A i B wentylacja zabudowana jest w boksach handlowych.
W pomieszczeniach Przychodni przy ul. Cieszyńskiej 146 na wszystkich kondygnacjach zaprojektowano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną. Zabudowano dwa niezależne układy wentylacyjne obsługujące pomieszczenia należące do poszczególnych najemców. Nawiew do wszystkich pomieszczeń oraz wywiew z części pomieszczeń realizowany jest za pomocą central wentylacyjnych w wykonaniu zewnętrznym, wyposażonych w nagrzewnice elektryczne o mocy 4,5 kW, w chłodnice wodne, z wymiennikami obrotowymi, tłumikami kanałowymi i systemem kanałów blaszanych stalowych z blachy ocynkowanej z anemostatami i kratkami nawiewnymi.
W okresie letnim przewidziano dochłodzenie powietrza nawiewanego w chłodnicach wodnych central wentylacyjnych. Podłączenie agregatu wody lodowej z chłodnicami wodnymi w centralach wentylacyjnych wykonano za pomocą rur stalowych łączonych przez spawanie. Przewody chłodnicze zabezpieczono antykorozyjnie i zaizolowano termicznie otulinami. Sterowanie układami nawiewno-wywiewnymi odbywa się za pomocą sterowników ściennych zlokalizowanych w pomieszczeniach najemców.
W budynku Przychodni przy ul. Komuny Paryskiej 14 do nawiewu świeżego powietrza do pomieszczeń przychodni służy centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna, o wydajności N=2090 m3/h, W=1890 m3/h umieszczona na dachu budynku. Świeże powietrze jest pobierane przez czerpnię dachową, a wyrzut zużytego powietrza następuje poprzez wyrzutnię dachową. Nawiew i wywiew powietrza odbywa się za pomocą prostokątnych kanałów wentylacyjnych wykonanych z blachy ocynkowanej, prowadzonych pod sufitem poszczególnych kondygnacji.
Wywiew powietrza z pomieszczeń WC odbywa się poprzez indywidualne wentylatory ścienne lub sufitowe. W celu umożliwienia napływu powietrza, w drzwiach zamontowano transferowe kratki wentylacyjne.
Do nawiewu świeżego powietrza do szatni zlokalizowanej w piwnicy służy centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna o wydajności N=200 m3/h, W=150 m3/h umieszczona na dachu budynku. Świeże powietrze jest pobierane przez czerpnię dachową, a wyrzut zużytego powietrza nastąpi poprzez wyrzutnię dachową. Nawiew i wywiew powietrza odbywa się za pomocą prostokątnych kanałów wentylacyjnych wykonanych z blachy ocynkowanej prowadzonych pod sufitem poszczególnych kondygnacji.
W budynku przy ul. Pszczyńskiej 142 wykonano instalację opartą o wentylatory wywiewne sufitowe, ścienne oraz wentylator dachowy zamontowany na ocieplonym cokole oraz podstawie tłumiącej (wydajność i spręż poszczególnych wentylatorów są pokazane na rysunkach). W budynku zaprojektowano również kanały wentylacji grawitacyjnej. Wszystkie kanały wywiewne zostaną zakończone wyrzutniami dachowymi zlokalizowanymi na dachu. Montaż wyrzutni na ocieplanych cokołach, za pośrednictwem podstaw dachowych.
Powietrze jest transportowane za pomocą kanałów wentylacyjnych oraz za pomocą istniejących kanałów grawitacyjnych. W pomieszczeniu garażu wykonano odciąg spalin o wydajności 3000,00 m3/h. Zabudowano dwa ciągi o długości L=6,0 m, odsysające spaliny z samochodów ciężarowych, połączone do wspólnego przewodu i za pomocą jednego wentylatora wywiewnego (o parametrach 3000 m3/h i sprężu 2500 Pa), który jest zamontowany pod stropem pomieszczenia, powietrze jest usuwane do wyrzutni dachowej, która jest zabudowana na ocieplonym cokole i podstawie dachowej. Odsysacz spalin służy do usuwania spalin samochodowych emitowanych przez pojazdy o stałym miejscu garażowania (straż pożarna), gdzie jest wymagana pełna gotowość pojazdów do szybkiego opuszczenia pomieszczenia. Pojedynczy zespół wyciągowy składa się z belki jezdnej – prowadnicy z przewodem elastycznym, podwieszonej do sufitu (wysokość – 4 m). Po niej porusza się wózek jezdny z podłączonym do niego elastycznym przewodem ssącym. Pionowy odcinek posiada zamontowany uchwyt z wbudowanym elektromagnesem służącym do przymocowania przewodu elastycznego do zwory umocowanej na boku karoserii samochodu. Wewnątrz przewodu elastycznego jest umieszczony przewód elektryczny doprowadzający prąd do elektromagnesu. Na końcu przewodu jest zamocowana odpowiednio ukształtowana ssawa fajkowa. Zworę na ścianie karoserii umieszcza się w takim miejscu, aby ssawa fajkowa znajdowała się naprzeciw wylotu rury wydechowej, z niewielkim dystansem. W momencie wyjazdu pojazdu z garażu wózek odsysacza przesuwa się po prowadnicy. Na wózku znajduje się wyłącznik krańcowy, który powoduje automatyczne odłączenie elektromagnesu ssawy od pojazdu. Zostanie ona podciągnięta do góry przez balanser sprężynowy umieszczony wewnątrz przewodu elastycznego. Nieruchoma końcówka przewodu elastycznego jest podłączona do sztywnej instalacji wyciągowej. Wentylator wyciągowy może być uruchamiany ręcznie lub drogą radiową, przy wykorzystaniu nadajnika radiowego. Pozostałe elementy wyposażenia elektrycznego to: zespół elektryczny, odbiornik radiowy i zespół pomocniczy. Przy wyjeździe samochodu z garażu następuje samoczynne wyłączenie wentylatora. Po powrocie samochodu wentylator włącza się samoczynnie przed wjazdem do garażu. Czas opóźnienia, po którym nastąpi wyłączenie wentylatora, jest regulowany. Praca wentylatora wywiewnego odsysającego spaliny jest zintegrowana z czerpnią ścienną powietrza z siłownikiem.
Wentylacja mechaniczna w obiekcie przy ul. Zielonej 18 została wykonana w roku 2018. Dokumentację projektową wentylacji mechanicznej dołączono w wersji elektronicznej.
Wentylacja mechaniczna w budynku przy ul. Rostków 7 została wykonana w roku 2021. Opis instalacji wentylacji mechanicznej dołączono w wersji elektronicznej.
2.2. Opis instalacji mechanicznej w obiektach wraz z dokumentacją rysunkową dołączono w wersji elektronicznej do niniejszego Zaproszenia, jako Załącznik nr 4.
2.3. Zasady sporządzania wyceny zrealizowanych czynności, wartości materiałów, sprzętu, roboczogodziny określone zostały w §5 wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego Zaproszenia.
2.4. Szczegółowy zakres prac oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa wzór umowy, który stanowi integralny Załącznik nr 3 do niniejszego Zaproszenia.
2.5. W przypadku stwierdzenia konieczności wykonania prac nie ujętych w niniejszym zaproszeniu bądź we wzorze umowy a niezbędnych do realizacji zadania jako całości – należy je uwzględnić w ofercie lub wnieść uwagi przed złożeniem oferty.
2.6. Zamawiający zaleca przeprowadzenie oględzin urządzeń, systemów przed złożeniem oferty. Obiekty użytkowe są ogólnodostępne, wejście do budynków mieszkalnych jest również możliwe. Centrale nie będą udostępniane przed zawarciem umowy – należy zapoznać się z dokumentacją.
2.7. Zamawiający zaleca przeprowadzenie oględzin urządzeń i systemów przed złożeniem oferty.
3. TERMIN REALIZACJI USŁUGI: umowa zostanie zawarta na czas określony, tj. od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 03.01.2022 r. do dnia 31.12.2022 r.
4. WYMAGANIA WOBEC WYKONAWCY:
4.1. Posiadanie uprawnień budowlanych w pełnym lub ograniczonym zakresie, pozwalających na zrealizowanie zamówienia, w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń wentylacyjnych do sprawowania kontroli technicznej utrzymania obiektów – minimum 1 osoba.
4.2. Posiadanie zaświadczenia potwierdzającego przynależność do właściwego oddziału Izby Inżynierów Budownictwa (ważne na dzień składania oferty) – dla osoby/osób wskazanych w pkt 4.1. wyżej.
4.3. Posiadanie urządzenia pomiarowego do kontroli skuteczności i wydajności systemów wentylacyjnych wraz z potwierdzeniem legalizacji.
4.4. Wykazanie wykonania lub wykonywania przez Wykonawcę w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch usług bez konieczności określania ich wartości polegających na:
1) wykonaniu przeglądów i pomiarów instalacji wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych lub użytkowych, sporządzanie protokołów z wykonanej kontroli;
2) serwisowaniu/konserwacji instalacji wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych lub użytkowych.
Zamawiający dopuszcza złożenie dwóch osobnych Referencji, tzn. osobno na wykonanie przeglądów i pomiarów instalacji wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych lub użytkowych, sporządzanie protokołów z wykonanej kontroli oraz osobno na serwisowanie/konserwację instalacji wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych lub użytkowych. Nie muszą to być dwie usługi realizowane na rzecz jednego Zamawiającego.
UWAGA: Jeżeli Wykonawca realizował na rzecz Zamawiającego (MZN) usługi, wówczas nie ma obowiązku przedłożenia dokumentów potwierdzających ich należyte wykonanie (np. listy referencyjne, poświadczenia).
4.4.1. W referencjach/poświadczeniach powinny być wymienione czynności, które były wykonywane przez Wykonawcę bez konieczności określania ich wartości.
Załączniki do postępowania
Pobierz wszystkie załączniki
Komunikaty
Wyślij wiadomość do zamawiającego
2021-11-22
10:29:01
|
Katarzyna Pietryja |
Dzień
Dobry,
W załączeniu przesyłam ogłoszenie wyników postępowania. Z poważaniem, Katarzyna Pietryja Załączniki |
2021-11-17
09:46:14
|
Katarzyna Pietryja |
Dzień
Dobry, W załączeniu przesyłam zestawienie ofert cenowych. Z poważaniem, Katarzyna Pietryja Załączniki |
Przedmiot zamówienia
Wiadomość nie zostanie wyslana
Twoja wiadomość nie zostanie wysłana, czy jestes pewien ze chcesz zrezygnować z wysłania wiadomości?