Narodowe Centrum Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej serwisu Festiwal Eufonie.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zgodność została oceniona na 48,89%.
Wszystkie wymienione błędy będą sukcesywnie rozwiązywane.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Deklarację sporządzono dnia: 2022-01-25
Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez: Tomasz Wojakowski.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Narodowe Centrum Kultury, dysponuje trzema budynkami:
Do budynku prowadzą trzy wejścia znajdujące się na poziomie 0. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ul. Płockiej.
Recepcja znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego w głębi budynku. Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami, przez które może przejechać osoba na wózku.
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Znajduje się tam również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością. W budynku nie ma windy.
Budynek usytuowany bezpośrednio przy stacji metra Płocka (wyjście z metra 15 m od drzwi budynku, wyjście z windą po drugiej stronie ul. Płockiej). Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy wyjściu z metra naprzeciwko budynku, w odległości ok. 40 m.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W recepcji jest możliwość skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
W budynku przy ul. Płockiej 5A (róg ul. Płockiej i ul. Ludwiki) mieszczą się:
Do budynku prowadzi wejście od strony ul. Ludwiki, zaopatrzone w podjazd dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Recepcja znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego w hallu budynku.
Budynek zaopatrzony jest w standardowe windy osobowe; w obrębie budynku dostęp do pomieszczeń zajmowanych przez NCK na 1 i 5 piętrze bez widocznych przeszkód, ze standardowymi wejściami szerokości 90 cm.
Naprzeciwko wejścia do budynku, po przeciwnej stronie ul. Ludwiki znajduje się 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku, bezpośrednio przy recepcji.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Do budynku prowadzi jedno wejście główne od strony ul. Krakowskie Przedmieście, znajdujące się na poziomie 0. Dla osób z dysfunkcją narządu ruchu, przy wejściu zainstalowany jest dzwonek umożliwiający wezwanie obsługi. Istnieje możliwość otwarcia drzwi skrzydłowych.
Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się w odległości 60 m po przeciwnej stronie ulicy Krakowskie Przedmieście przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP.
Do Galerii można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W Galerii brak jest ogólnodostępnej toalety dla zwiedzających.
W Galerii brak oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W recepcji jest możliwość skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
W Galerii nie ma pętli indukcyjnych.
Narodowe Centrum Kultury udostępnia aplikację mobilną:
„Czy wiesz, co wiesz? 100 lat wiedzy”